skip to Main Content

INDUSTRI

En stor del af vores medlemmer er beskæftiget i den traditionelle del af industrien: jern og metal, procesindustrien, energisektoren, plastindustrien, beklædning og tekstil, træ- og møbelindustrien, fiske- og fjerkræfabrikker, elektronik, papir og emballage, støberi og drikkevarebranchen.

Men gruppen tæller også kuffertslæbere i lufthavne, piano- og orgelbyggere, ølkuske på depoter samt postarbejdere og postbude, som er kommet med i Industrigruppen, da PostNord Danmark har meldt sig ind i Dansk Industri.

Faglige konsulenter

Ronny_Iversen3

Ronny Iversen, Næstformand
Telefon: 88922184
Mail: ronny.iversen@3f.dk

tasja_400

Tasja Lundberg
Telefon: 88922159
Mail: tasja.lundberg@3f.dk

Organisator

foto

Svend Dyrholm Pedersen
Telefon 88922186
Mail: svend.pedersen@3f.dk

Tillidsrepræsentanter

Aasted ApS
Allan Nielsen. dkcacb@coloplast.com

Mail: nielsen0394@gmail.com

Bavarian Nordic A/S
Benny J. Mathiasen.
Mail: Benny.Mathiasen@bavarian-nordic.com

Carl Claus Kann.

Mail: clauskann@yahoo.dk

SSI Diagnostica A/S
Betina Groth Løhr.
Mail: BTI@ssidiagnostica.com

Coloplast A/S
Carsten C. Bentzen.
Mail: dkcacb@coloplast.com

Acoplastic A/S
Christian Værum Andersen.
Mail: vaerum@sport.dk

Post Danmark Prøvestenen
Cliff Christensen

Mail: bons@vapnet.dk

Thorfinn Branderup Johansen.

Mail: thorfinn@thegreenhouse.dk

Post Danmark Farum Distributionscenter
Michael Mortensen.
Mail: mich_mor@hotmail.com

Trelleborg Sealing Solutions
Helsingør A/S
Henriette Chabert
49270314

Henriette.chabert@trelleborg.com

San Electro Heat A/S
Jack Svitzer.
Mail: jacksvitzer@msn.com

Meggitt A/S
Jørgen Peter Persson.
Mail: jppersson@stofanet.dk

Dansac A/S
Kenn Flemming Sommer.

Mail: dintillidsrepraesentant@gmail.com

XO Care A/S
Preben Falch Hansen

Mail: preben@falch-groenlund.dk

Arbejdsmiljørepræsentanter

Coloplast A/S
Allan Levin Petersen.

Mail: allan.levin.1959@gmail.com

Anne Galvin.
Mail: dkaeca@coloplast.com

Lars Toft.
Mail: dklato@coloplast.com

Jimmy Hald.
Mail: jimmyhald60@gmail.com

Sidi Alae-Eddine Cherkaoui.
Mail: dksich@coloplast.com

Ulf Gustaf Bensdorp.
Mail: dkugbe@coloplast.com

Zekai Arik.
Mail: dkzear@coloplast.com

Dansac A/S
Dejan Pisljagic.

Mail: dejanpi@youmail.dk

Accoat A/S
Dragan Beli Belcic.

Mail: beli71@sol.dk

XO Care A/S
Edward Alec Harrington.

Mail: edward85harrington@gmail.com

Codan Steritex ApS
Gitte Hyll.

Mail: ghhyll@gmail.com

Trelleborg Sealing Solutions
Helsingør A/S

Signe Jørgensen
Mail: karlasigne@gmail.com

Scanpharm A/S
Henning Jensen.
Mail: hj@scanpharm.dk

A/S Løgstrup Steel
Preben Kjeldgaard Kongsbak.
Mail: prebenkongsbak@pc.dk

Kasper Vidkær Evind
kev@logstrup.dk
24413069

Martin Hansen
Gonzalea500@hotmail.com
26142491

Post Danmark Prøvestenen
Kim Petersen Øst.
Mail: kim.kimoest.st8@gmail.com

Meggitt A/S
Lars Hildebrandt Eriksen.
Mail: doritoglars@gmail.com

Elplatek A/S af 1995
Michael Marinic Olsen.

Mail: michaelolsens@hotmail.com

Post Danmark Farum
Distributionscenter
Michael Mortensen.

Mail: mich_mor@hotmail.com

Rolltechnic Transport-
komponenter A/S
Milan Krzanovic.

Mail: milankrzan@gmail.com

Overenskomster

Overblik over samtlige overenskomster i Industrigruppen. (altid opdateret)
https://www.3f.dk/fagforening/fag/industri

Branche sider

Uddannelser

Uddannelsesmuligheder i industriens overenskomst med Industriens kompetenceudviklingsfond, IKUF
LÆS MERE HER

Back To Top
Messenger