skip to Main Content

INDUSTRI

En stor del af vores medlemmer er beskæftiget i den traditionelle del af industrien: jern og metal, procesindustrien, energisektoren, plastindustrien, beklædning og tekstil, træ- og møbelindustrien, fiske- og fjerkræfabrikker, elektronik, papir og emballage, støberi og drikkevarebranchen.

Men gruppen tæller også kuffertslæbere i lufthavne, piano- og orgelbyggere, ølkuske på depoter samt postarbejdere og postbude, som er kommet med i Industrigruppen, da PostNord Danmark har meldt sig ind i Dansk Industri.

Faglige konsulenter

Ronny_Iversen_2022 _1

Ronny Iversen, Næstformand
Telefon: 88922184
Mail: ronny.iversen@3f.dk

tasja_2020

Tasja Lundberg
Telefon: 88922159
Mail: tasja.lundberg@3f.dk

Thorfinn_Johansen_2020

Thorfinn Johansen
Faglig organisator
Telefon 88922161
Mail:
Thorfinn.johansen@3f.dk

3F Nordsjælland Øst Faglig fælles postkasse: 0303.faglig@3f.dk
Sikker mail: nordsjaellandost.secure@3f.dk

Tillidsrepræsentanter

Aasted ApS
Allan Nielsen.
nielsen0394@gmail.com

Accoat A/S
Ali Acikel
Ali-5-ali@hotmail.com

Acoplastic A/S
Christian Værum Andersen.
vaerum@sport.dk

Alk-Bello A/S
Jørgen Bagge
jebagge@godmail.dk

Bavarian Nordic A/S
Benny J. Mathiasen
Benny.Mathiasen@bavarian-nordic.com

Carl Claus Kann
clauskann@yahoo.dk

Malene Appelby Christensen
Marlene.appelby@gmail.com

Byens Bilpleje
Dennis Nicky Larsen
lilledlarsen@msn.com

Coloplast A/S
Carsten C. Bentzen.
dkcacb@coloplast.com

Louise Overskov Kruse Jensen
Louise@kruse-j.dk

Sidi Alae-Eddine Cherkaoui
dksich@coloplast.com

Süleyman Benli
dksybe@coloplast.com

Dansac A/S
John Martin Wellejus Schou
john.schou@youmail.dk

Ferroperm Piezoceramics A/S
Jørgen Peter Persson.
jppersson@outlook.dk

NKT Photonics A/S
Christian Dyhr
christiandyhr.74@gmail.com

Rolltechnic
Transportkomponenter A/S
Jovan Popovic
ninapopovic449@gmail.com

San Electro Heat A/S
Kenneth Tayler Kramer
kennethkramer@live.dk

SSI Diagnostica A/S
Betina Groth Løhr
BTI@ssidiagnostica.com 

Tier 1 Asset A/S
Ferass Ahmad Rateb Omki
Ferassomki@gmail.com

Trelleborg Sealing
Solutions Helsingør A/S
Henriette Stege Chabert
hs.chabert@gmail.com

XO Care A/S
Preben Falch Hansen
preben@falch-groenlund.dk

Arbejdsmiljørepræsentanter

A/S Løgstrup Steel
Preben Kongsbak
Alunro64@gmail.com

Susanne Tina Kragh Jespersen
STKJ65@gmail.com

Accoat A/S
Dragan Beli Belcic
Belii71@hotmail.com

Acoplastic
Mads Møller
Mads.m1988@gmail.com

Bavarian Nordic A/S
Camilla Egevang Pedersen
Mille.ep@hotmail.com

Coloplast A/S
Allan Levin Petersen
Allan.levin.1959@gmail.com

Mona Dorte Søeberger
dkdope@coloplast.com

Radchid El Ouaamari
Dkrael@icloud.com

Side Alae-Eddine Cherkaoui
DKsich@coloplast.com

Dansac A/S
Dejan Pisljagic
dejanpi@youmail.ck

Lene Hornbæk Krog
Lenekrog10@gmail.com

Ferroperm Piezoceramics A/S
Lars Hildebrandt Eriksen
larseogdorit@gmail.com

Lis Pedersen
Lissvendsen63@icloud.com

Nkt Photonics A/S
Jan Viste Sandager
Fam.sandager@gmail.com

Rolltechnic
Transportkomponenter A/S
Milan Krzanovic
milankrzan@gmail.com

Scanpharm A/S
Henning Jensen
Hj121271@gmail.com

Trelleborg Sealing
Solutions Helsingør A/S
Martin Ludvig Mölbach Krogh
Mkr-lacetti@live.dk

Sara Lind Andersen
Tulleparadis@gmail.com

Aasted ApS
Steen Henrik Møller Nielsen
steenbager@yahoo.dk

Overenskomster

Overblik over samtlige overenskomster i Industrigruppen. (altid opdateret)
https://www.3f.dk/fagforening/fag/industri

Uddannelser

Uddannelsesmuligheder i industriens overenskomst med Industriens kompetenceudviklingsfond, IKUF
LÆS MERE HER

Back To Top
Messenger