skip to Main Content

INDUSTRI

En stor del af vores medlemmer er beskæftiget i den traditionelle del af industrien: jern og metal, procesindustrien, energisektoren, plastindustrien, beklædning og tekstil, træ- og møbelindustrien, fiske- og fjerkræfabrikker, elektronik, papir og emballage, støberi og drikkevarebranchen.

Men gruppen tæller også kuffertslæbere i lufthavne, piano- og orgelbyggere, ølkuske på depoter samt postarbejdere og postbude, som er kommet med i Industrigruppen, da PostNord Danmark har meldt sig ind i Dansk Industri.

Faglige konsulenter

Ronny_Iversen_2020

Ronny Iversen, Næstformand
Telefon: 88922184
Mail: ronny.iversen@3f.dk

tasja_2020

Tasja Lundberg
Telefon: 88922159
Mail: tasja.lundberg@3f.dk

Thorfinn_Johansen_2020

Thorfinn Johansen
Telefon 88922161
Mail:
Thorfinn.johansen@3f.dk

3F Nordsjælland Øst Faglig fælles postkasse: 0303.faglig@3f.dk
Sikker mail: nordsjaellandost.secure@3f.dk

Tillidsrepræsentanter

A/S Løgstrup Steel
Michael Jürs
Kontakt mail: michaeljurs55@gmail.com

 Aasted ApS
Allan Nielsen.
Kontakt mail: nielsen0394@gmail.com

Accoat A/S
Brian Pedersen.
Kontakt mail: vaerkforer@gmail.com

Acoplastic A/S
Christian Værum Andersen.
Kontakt mail: vaerum@sport.dk

Alk-Bello A/S
Jørgen Bagge
Kontakt mail: jebagge@godmail.dk

Bavarian Nordic A/S
Benny J. Mathiasen.
Kontakt mail:
Benny.Mathiasen@bavarian-nordic.com

Carl Claus Kann
Kontakt mail: clauskann@yahoo.dk

Byens Bilpleje
Dennis Nicky Larsen
Kontakt mail: lilledlarsen@msn.com

Coloplast A/S
Carsten C. Bentzen.
Kontakt mail: dkcacb@coloplast.com

Kristina Tønning Larsen
Kontakt mail: Kristina-toenning@hotmail.com

Sidi Alae-Eddine Cherkaoui
Kontakt mail: dksich@coloplast.com

Süleyman Benli
Kontakt mail: dksybe@coloplast.com

Dansac A/S
John Martin Wellejus Schou
Kontakt mail: john.schou@youmail.dk

E Tjellesen A/S
Robert Herbus
Kontakt mail: mmpr_7@hotmail.com

Meggitt A/S
 Jørgen Peter Persson.
Kontakt mail: jppersson@stofanet.dk

Nbc marine ApS
Danni Daugbjerg
Kontakt mail: Daugbjerg-byg@mail.dk

NKT Photonics A/S
Christian Dyhr
Kontakt mail: christiandyhr.74@gmail.com

Orkla Care A/S
Bent Jensen
Kontakt mail: bentjens1970@gmail.com

Rolltechnic
Transportkomponenter A/S

Jovan Popovic
Kontakt mail: ninapopovic@jubii.dk

San Electro Heat A/S
Jack Svitzer
Kontakt mail: jacksvitzer@msn.com

SSI Diagnostica A/S
Betina Groth Løhr
Kontakt mail: BTI@ssidiagnostica.com 

Tier 1 Asset A/S
David Rothejsen
Kontakt mail: dro@tier1asset.com

Jeanette Astrup
Kontakt mail: trsolvang@tier1asset.com

Trelleborg Sealing
Solutions Helsingør A/S

Henriette Stege Chabert
Kontakt mail: hs.chabert@gmail.com

XO Care A/S
Preben Falch Hansen
Kontakt mail: preben@falch-groenlund.dk

Arbejdsmiljørepræsentanter

A/S Løgstrup
Martin Schmidt Hansen
Kontakt mail: gonzales500@hotmail.com

Preben Kjeldgaard Kongsbak, Kontakt mail: alunro84@gmail.com

Aasted ApS
Steen Henrik Møller Nielsen
Kontakt mail: steenbager@yahoo.dk

Accoat A/S
Dragan Beli Belcic
Kontakt mail: belii71@hotmail.com

Coloplast A/S
Allan Levin Petersen
Kontakt mail: allan.levin.1959@gmail.com

Anne Galvin
Kontakt mail: dkaeca@coloplast.com

Mona Dorte Søeberger
Kontakt mail: dkdope@coloplast.com

Rachid El Ouaamari
Kontakt mail: dkrael@icloud.com

Sidi Alae-Eddine Cherkaoui
Kontakt mail: dksich@coloplast.com

Zekai Arik
Kontakt mail: dkzear@coloplast.com

 Dansac A/S
Dejan Pisljagic
Kontakt mail: dejanpi@youmail.dk

Lene Horbæk Krog
Kontakt mail: lenekrog10@gmail.com

Elplatek A/S
Kim Hedebol Andersson
Kontakt mail: hedebol@gmail.com

Meggitt A/S
Christian Heisel Thomsen
Kontakt mail: Christian.h.thomsen@gmail.com

Lars Hildebrandt Eriksen
Kontakt mail: doritoglars@gmail.com

Lis Pedersen
Kontakt mail: lssvendsen63@icloud.com

Perssano Group A/S
Tanja Bloch
Kontakt mail: tanja.kern.bloch@gmail.com

Rolltechnic Transport-
komponenter A/S

Milan Krzanovic
Kontakt mail: Milankrzan@gmail.com

Scanomat A/S
Birgitte Mikkelsen
Kontakt mail: bm@youmail.dk

Scanpharm A/S
Henning Jensen
Kontakt mail: hj121271@gmail.com

Tier 1 asset A/S
Robert Bøtcher Schmidt
Kontakt mail:
robertboetcherschmidt@gmail.com

Trelleborg Sealing Solutions
Helsingor A/S

Martin Ludvig Möller Krogh
Kontakt mail: mkr-lacetti@live.dk

Signe Jørgensen
Kontakt mail: karlasigne@gmail.com

Overenskomster

Overblik over samtlige overenskomster i Industrigruppen. (altid opdateret)
https://www.3f.dk/fagforening/fag/industri

Uddannelser

Uddannelsesmuligheder i industriens overenskomst med Industriens kompetenceudviklingsfond, IKUF
LÆS MERE HER

Back To Top
Messenger